Dekorační lak na stěnyTEKUTÉ OBKLADY Aqua ceramic 1 L mat

Dekorační lak na stěnyTEKUTÉ OBKLADY Aqua ceramic 1 L mat
745 Kč s DPH
616 Kč bez DPH
ksKoupit
Dostupnost:
Skladem, ihned k odeslání 2 ks
Kdy zboží obdržím, pokud nyní objednám?
Přepravní společností:
středa 19. června
Kód0282764
PN282764
VýrobceSTANDOM
Záruka24 měsíců
Popis

 

Dekorativní čirý lak - AQUA CERAMIC- Tekuté dlaždice

 

 

 

AQUA CERAMIC - Liquid tile®

 je ekonomická náhrada za obklady na stěnách. Je ve formě bezbarvého laku bez zápachu, který je bezpečný pro zdraví a životní prostředí. Jedná se o dekorativní a impregnační lak. Po nanesení na zeď vytváří velmi odolný povlak, který je zcela odolný vůči vodě, vlhkosti, oděru, nečistotám a detergentům. K dispozici v HALF a GLOSS.

 

KDE POUŽÍVAT Tekuté dlaždice AQUA CERAMIC® ?

 

Ideální pro místnosti s vysokou vlhkostí

 - chrání nejen před vodou, vlhkostí, ale také proti plísním a plísním! používá se v koupelně - vytváří ve sprše těsný vodní plášť. Může být aplikován na jakýkoli nátěr, ale pro mokré místnosti se doporučují speciální mokré antifungální barvy, jako je 

 

 

ACTIVE THERMO SPIN . Je zcela průhledný, což vám umožňuje uspořádat povrch sprchy, koupelny, kuchyně v jakékoli barvě. Stačí natřít hladkou stěnu libovolnou barvou a aplikovat dvě vrstvy Aqua Ceramic. Natřený povrch je plně omyvatelný. Lze jej použít místo obkladů ve sprše nebo na jakýchkoli kvalitních barvách- až do odolnosti vůči oděru třídy 3 nad linií dlaždic. UPOZORNĚNÍ! Není vhodný pro povrchy trvale ponořené do vody.

 

Používá se u dřezu, dřezu, toalety, plynového sporáku, elektrické varné desky

 vám umožní udržovat hygienu a zajistit pohodlí při používání. S Aqua Ceramic - tekuté dlaždice ® každá špína: z dětských rukou se při dotyku snadno odstraní na stěnách.

 

Perfektní jako konečný nátěr

 na exponovaných místech s vysokou kapacitou: pro schodiště, haly, chodby nejen v obytných budovách, ale také ve školách, kancelářích, obchodech, firemních a veřejných toaletách, šatnách, kadeřnictví, malé i velké gastronomii, mycích linkách ,

 

Při aplikaci na malované sokly, obložení nebo celý povrch stěny

 chrání před stříkajícím tukem, vodou, špinavým mopem, rukama a botami.

 

Je to vynikající ochrana pro tapety

 , zejména levný papír (lze použít na tapety s akrylovým a vinylovým povrchem po předchozím pokusu o zaschnutí na malém kousku tapety). Lak, zejména na hladkých tapetách, vytváří vodotěsný povlak, který nejen chrání před vlhkostí a nečistotami, ale také chrání plísně a plísně, a také posiluje a opravuje barvy. Krásné interiéry tak zůstanou déle! Aqua Ceramic - Liquid dlaždice® zvyšuje odolnost tapety vůči mechanickému poškození (např. Otěry , nárazy nebo skvrny postříkání tukem).

 

VLASTNOSTI • jedna složka, připravená k použití

 

 

 

 • bezbarvý

 

 

 

 • bez zápachu

 

 

 

 • vodotěsný

 

 

 

 • zabraňuje znečištění

 

 

 

 • odolný vůči nečistotám, vodě a tukům

 

 

 

 • extrakty barevné hloubky (u malého vzorku zkontrolujte, zda nemá zlacení nebo třpytky - může ztratit třpytivé efekty)

 

 

 

 • prodlužuje životnost barvy

 

 

 

 • obsahuje vysoce účinné antimykotické přísady

 

 

 

 • dlouhodobá, odolná proti nárazu

 

 

 

 • vysoká odolnost proti oděru za mokra - třída odolnosti 1

 

 

 

 • lze čistit běžnými čisticími prostředky, odolnými vůči běžným dezinfekčním prostředkům a slabým kyselinám

 

 

 

 • snadné použití a zpracování na vlastní pěst

 

 

 

 • plně bezpečné pro zdraví - splňuje přísné požadavky na použití i na dětské hračky - VOC max 29g / L

 

 

 

 • 1 litr stačí na 7-8 m2

 

 MŮŽE BÝT SMĚRNĚ ZAPNUTO • omyvatelné vnitřní barvy, do vlhkých místností se doporučuje 

 

 

 

 • disperzní barvy

 

 

 

 • dekorativní omítky

 

 

 

 • přírodní kámen

 

 

 

 • architektonický beton

 

 

 

 • cihla

 

 

 

 • dekorativní kámen

 

 

 

 • cihlové dlaždice

 

 

 

 • kamenné dýhy

 

 

 

 • papírové tapety (MAT lakovaná povrchová úprava), netkané tapety, vinylové tapety - v závislosti na složení PVC výrobce tapety - POTŘEBNÝ ZKOUŠKA pro sušení

 

 

 

 • připravené povrchy:

 

  

 • minerální

 

 

 

 • sádrokarton

 

 

 

 • cementová vlákna

 

 KDO JE TO? • pro každého, kdo nechce utratit jmění za dlaždice, lepidla, klouby a práci,

 

 

 

 • pro ty, kteří chtějí mít originální koupelnu bez obkladů,

 

 

 

 • pro ty, jejichž koupelny, kuchyně, technické místnosti se staly kolonií nebezpečných hub a plísní kvůli špatné ventilaci a vlhkosti,

 

 

 

 • pro lidi, kteří „jedli zuby“ na drhnutí spárovací hmoty,

 

 

 

 • pro ty, kteří chtějí čistou zeď bez ročního malování,

 

 

 

 • do kadeřnických salonů, lékařských kanceláří, kanceláří, kanceláří, šaten, myček aut, gastronomie malých a velkých, kde je nezbytná udržování hygieny.

 

 APLIKACE

 

Příprava povrchu:

 Pro použití přímo na omyvatelné vnitřní barvy (stav sprchy - minimálně 3 třídy oděru), základní nátěry minerální a dřevo, disperzní barvy, dobře přilnavé dekorativní omítky, vápno a cement, stěny vyrobené z vysoce kvalitních sádrokartonových desek karton, vláknitý cement, kámen, kamenná dýha. Podklad musí být suchý, stabilní, pevný, bez nečistot, mastnoty, výkvětů a jiných nečistot.

 

Příprava laku:

 Důkladně promíchejte nejméně 30 sekund. V případě potřeby se zředí vodou na 5%.

 

Impregnace kamenné dýhy zřeďte vodou v poměru 1: 1.

 

Aplikace

 : Naneste na připravený povrch válečkem pro akrylové barvy (krátké a husté velurové / štětiny usnadňují získání hladkých povrchů), štětcem nebo dvouvrstvým hydrodynamickým sprejem.Při nanášení laku na zeď ve sprše jako ochrana proti intenzivnímu proudu vody nebo v kuchyni jako ochrana proti mastnotě by měla být věnována zvláštní pozornost tomu, aby tyto vrstvy byly dostatečné a důkladně chránily celý povrch. Pouze správně připravená stěna podmiňuje zachování záruky na hydroizolaci produktu. Stěna vystavená vodě / mastnotě by měla být hladká, suchá a v případě malých nepravidelností by měla být chráněna další vrstvou laku nanesenou štětcem (cihly, dekorativní omítka se silnou strukturou proto nejsou vhodné pro sprchování - to platí i pro tapety!). Připravte lak na tapety s testem na menším povrchu - tapety by měly být těsně spojeny se základnou a zcela suché. 

 

Nástroje ihned po použití očistěte čistou vodou. Po nanesení první vrstvy počkejte a po 4-6 hodinách naneste druhou vrstvu. Po 24 hodinách je možné na lakovaný povrch aplikovat vodu. Plné funkčnosti je dosaženo přibližně po 28 dnech od aplikace - (v souladu s EN 13300), takže do té doby nesmíte povrch drhnout ostrými čisticími prostředky . Při vyšších / nižších teplotách vzduchu a vlhkosti nad 65% může být doba schnutí delší. Nástroje ihned po použití omyjte vodou. Nedoporučuje se aplikovat při teplotách substrátu a vzduchu nižších než +5 ° C a vyšších než +30 ° C, na plném slunci, za deště a při relativní vlhkosti nad 80%.

 

V případě použití produktů pro izolaci sprchové vaničky, vany nebo umyvadla se zemí, kde byl aplikován AQUA CERAMIC-Tiled liquid®, se doporučuje použít 100% silikon-akrylové výrobky, které neobsahují aceton.

 

Pro dosažení nejvyšší odolnosti proti mechanickému poškození se doporučuje lak nanášet co nejhladší.

 

APLIKACE SPRCHU vyžaduje speciální pokyny

 

Skladování a přeprava:

 Skladujte při +5 až + 30 ° C.Chraňte před mrazem, přímým slunečním zářením a tepelným zářením.Skladuje se v uzavřených originálních obalech a zachovává si své vlastnosti po dobu až 24 měsíců od data výroby na obalu.

 

Pokrytí:

 1 l / 7 m2 (2 vrstvy!). Spotřeba se může lišit v závislosti na struktuře a povaze substrátu.

 

Příprava povrchu pro 

tekutý kachlový lak AQUA CERAMIC, na rozdíl od lidového názoru, není obtížná. To může provést téměř kdokoli na velmi vysoké úrovni implementace za předpokladu, že jsou dodržena některá pravidla a pořadí prováděných činností je správné. Níže uvádíme několik praktických instruktážních tipů, které pomohou těm, kteří chtějí rychle změnit nebo osvěžit koupelnu, aniž by tím vznikly vysoké náklady spojené s najímáním profesionálů. Jen několik hodin a místnost může úplně změnit svůj vzhled.

 

Před zahájením prací se postarejte o fólie a laky:

 stavební práce mohou poškodit nábytek, podlahy, okna. Z tohoto důvodu je vše, co lze udělat, nejlépe odstraněno. Nábytek a spotřebiče, které nemohly být skryty nebo odstraněny, jsou umístěny ve středu místnosti a pevně pokryty silnou malířskou folií. Nedoporučujeme tenké, protože to velmi elektrizuje, přilne k rovným povrchům, je obtížnější ho rozprostřít a snadno proniknout. Podlaha vyžaduje ten nejsilnější film. K nalepení fólie potřebujete malířské pásky.

 

 

 

Příprava stěny pro malování

 

Dekorační lak AQUA CERAMIC - dlaždice Liquid® lze použít na stěny již natřené barvou (stav! Stěna je alespoň v dobrém stavu), ale před nanesením zkontrolujte stav povrchu, např. Při poklepání na stěny uslyšíme charakteristický zvuk, který jasně ukazuje, že omítka zaspala ze zdi by měla být kovaná omítka. Je také nutné zkontrolovat, zda ve stěnách nejsou žádné díry nebo hluboké škrábance, v takovém případě je třeba je očistit, připravit a další den naplnit tmelem - cementem nebo sádrou, vhodným pro dříve aplikovanou omítku. V případě malých trhlin je možné tmel opravit akrylovou hmotou.

Stará barva musí také zmizet z povrchů, které mají být natřeny. Pokud bychom ji opustili, odešla, zatímco malovala zeď. Lepidlo se nejlépe odstraní navlhčením a poškrábáním špachtlí.

Tapety pro nás mohou být velkým problémem. Před natřením stěn je nejlepší je odtrhnout od stěn. Užitečné bude zařízení, které produkuje páru, která změkčuje papír, což usnadňuje jeho odtržení.

Olejová barva obložení je skutečný bane. Škrábání trvá dlouho a často způsobuje poškození substrátu. Můžete použít změkčovač barvy, ale měl by být nejlepší a proto drahý. Levný se nedokáže vyrovnat se starými barvami, které dobře přilnou ke zdi. Olej můžete odtrhnout z malých povrchů pomocí tepelné pistole. Pro větší oblasti je toto řešení náročné na práci.

 

 

 

Je základní nátěr vždy před malováním nezbytný?

 

Základní nátěr je nutný, pokud je podklad velmi savý a existuje riziko, že bude čerpat vlhkost z barvy. Základní nátěr by měl také vyřešit problém poprášení stěn. Je také potřebná pro nové omítky, zejména sádrové omítky a sádrokartonové obklady. 

Také stěny upravené barvou obvykle toto ošetření nevyžadují. Můžeme připravit pouze zcela suché povrchy. Proto musí čerstvá omítka počkat asi dva týdny.

Pro systémové řešení doporučujeme pro neabsorpční povrchy náš hluboký penetrační nátěr - koncentrát 

 

 

PRIMER NANO a speciální koncentrát s křemenným pískem PRIMER NK .

 

 

 

Jaké barvy na 

keramické dlaždice Aqua ?

 

Po přípravě stěn podle doporučení, můžeme začít malovat stěny. Pro vlhké místnosti se doporučuje používat speciální antifungální nátěr 

 

 

ACTIVE THERMO SPIN nebo ACTIVE H PREMIUM , který díky složení Ag + Zn (aktivní stříbro a zinek) dlouhodobě chrání před bakteriemi, plísněmi a plísněmi. Je také možné použít jiné akrylové, silikonové nebo keramické barvy, i když tyto barvy musí umožnit zdi „dýchat“ a splňovat podmínku oděru minimálně 3 třídy. Po úplném zaschnutí můžeme aplikovat dekorativní lak AQUA CERAMIC-tekutý kachlová.

 

 

 

Hydroizolace: natíráte tekutou fólií?

 

Pokud je to možné, měli bychom vlhké zóny chránit těsnou izolací proti vlhkosti. A to je místo, kde je podlaha, proto bychom ji měli před pokládkou keramických obkladů utěsnit. Tímto způsobem budete mít jistotu, že svého souseda nezaplavíte vodou.

V případě vápenocementových stěn dříve natřených barvou (např. Akrylové, silikonové) nemůžeme použít hydroizolaci přímo pod lak AQUA CERAMIC-Kafle liquid® , protože tekutý film po malování zanechává zbarvení a pruhy, stopy malování. Vizuální efekt bude nepřijatelný.

V případě sádrokartonu, který je namontován na stěnách, provádíme akce stejným způsobem jako práce na cementobetonové zdi. Před instalací sádrokartonu můžeme samozřejmě obarvit stěny sádrokartonem, i když tato operace je nepřiměřená z technických i ekonomických důvodů. Nanášení tekutého laku na dlaždice AQUA CERAMIC v souladu s pokyny poskytuje dostatečnou ochranu proti vodě, vlhkosti a nečistotám.

Hydroizolace může být provedena ve fázi dokončování nebo renovace koupelny.

 

DŮLEŽITÉ:

 Povrchy (stěny, podlahy) natřené hydroizolací jsou nepropustné pro vlhkost, vodu a páru, ale jsou také nepropustné pro vzduch (nevdechují).

V praxi se hydroizolace používá na stěny a podlahy pro obklady, keramiku.

 

 

 

Suchá omítka: jaké desky?

 

Při výběru suché omítky musíme vybrat z různých typů desek. Některé panely se doporučují pro suché místnosti, jiné pro vlhké místnosti. Pokud stavíme sádrokarton pro sprchování, doporučujeme použít nepromokavé desky.

Suchá omítka je alternativním řešením k tradiční omítce. Omítání stěn tímto způsobem umožní vyrovnání země. Panely lze připevnit ke stěnám lepidlem nebo přišroubovat k ocelovému nebo dřevěnému rámu. Instalace není obtížná.

Před instalací panelů na zdi musíte zkontrolovat jejich stav. Pokud plánujete přilepit panely ke stěnám, budou požadavky na zemi přísnější, než když je plánujete instalovat na stojan. Stačí vyčistit nové zdi od prachu a zbytků malty. Staré zdi způsobí další potíže. Staré omítky musí být schopny nést. Musíte na ně klepnout a pokud vydávají hluchý zvuk - je nejlepší sekáč. Drobné vady jsou vyplněny renovací maltou. Před omítáním stěn musí být tyto nátěry opatřeny základním nátěrem s hlubokou penetrací, např. 

 

 

PRIMER NANO nebo křemenným pískovým základem, např. PRIMER NK pro neabsorpční povrchy, pokud jste si nezakoupili lepidlo, které je nevyžaduje.

Desky musí být vyříznuty na správnou délku, o 1 cm menší než je výška místnosti. Necháme mezeru 0,5 cm na dně a 0,5 cm nahoře. Aby byla spodní mezera dokonce na každém místě, jsou desky umístěny na rozpěrkách. Do mezer je třeba nanést 100% silikonakrylát, který neobsahuje aceton,

po instalaci sádrokartonu na stěnu a po nanesení hlubokého penetračního nátěru, např. 
PRIMER NANO a sádrokartonu, povrchy natřete barvou. Doporučujeme používat speciální barvu ACTIVE H se vzorcem Ag + Zn nebo jinou „prodyšnou“ akrylovou, silikonovou nebo keramickou hmotu (stav barvy - min. 3 třídy oděru). Po úplném zaschnutí můžeme aplikovat dekorativní lakAQUA CERAMIC-Tekuté dlaždice.

 

 

 

Poslední fáze - aplikace 

AQUA CERAMIC-tekutého laku®

 

Příprava laku: Důkladně promíchejte nejméně 30 sekund. AQUA CERAMIC - tekutý

lak na dlaždice: Naneste na připravený povrch akrylovým malířským válečkem (krátké a husté velur / štětiny usnadňují získání hladkých povrchů) nebo štětcem. U velkých povrchů stěn usnadní stříkání tlak. Při nanášení laku na stěnu ve sprše jako ochrana proti intenzivnímu proudu vody je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, aby tyto vrstvy byly dostatečné a důkladně chránily celý povrch. Pouze správně připravená stěna podmiňuje zachování záruky na hydroizolaci produktu. Stěna vystavená vodě by měla být hladká, suchá a v případě malých nepravidelností by měla být chráněna další vrstvou laku nanesenou štětcem (cihly, dekorativní omítka se silnou strukturou a další materiály, na kterých lze lak použít,

Po nanesení první vrstvy počkejte 4 až 6 hodin, poté naneste druhou vrstvu. Po 24 hodinách je možné na lakovaný povrch aplikovat vodu. Plné funkčnosti je dosaženo přibližně po 28 dnech od aplikace - (v souladu s EN 13300), takže do té doby nesmíte povrch drhnout ostrými čisticími prostředky. Při vyšších / nižších teplotách vzduchu a vlhkosti nad 65% může být doba schnutí delší. Nástroje ihned po použití omyjte vodou. Aplikace při teplotách substrátu a vzduchu nižších než +5 ° C a vyšších než +30 ° C se nedoporučuje.

 

 

 

Odstranění laku ze stěn

 

Změnil se koncept uspořádání koupelny? Nudí vás barva stěn? S tekutými dlaždicemi AQUA CERAMIC není žádný problém, protože náš lak nemusí být odstraněn ze stěn, poškrábán nebo matován, ani opatřen základním nátěrem - vše, co musíte udělat, je omýt zeď od nečistot, vyplnit případné vady, natřít zeď jinou barvou a znovu ji chránit AQUA CERAMIC -Liquid®.

 

Poznámka:Pro utěsnění citlivých oblastí, např. Sprchových vaniček, vany nebo umyvadel stěnou, podlahou nebo sádrokartonem, kde byl aplikován lak AQUA CERAMIC-Liquid , se doporučuje použít 100% sanitární silikonové silikony, které obsahují fungicidy. a neobsahují aceton.

Silikony a akryly, které mají ve svém složení aceton, jsou zakázány, protože emitují kyselinu octovou, která může reagovat s lakem AQUA CERAMIC-Kafle liquid®.

Pro dosažení nejvyšší odolnosti proti mechanickému poškození se doporučuje lak nanášet co nejhladší.

VýrobceSTANDOM